Zmiana artykułu 29 punkt 6

POSTULAT

Zmiany w Ustawie ochrony osób i mienia

  1. ZMIANA PRZEPISU ARTYKUŁU 29 PUNKT 6 USTAWY O OCHRONIE OSÓB I MIENIA

 

Art. 29.

  1. Pracownika ochrony skreśla się z listy kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, w przypadku gdy:

1) pracownik ochrony fizycznej został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego lub wszczęto w stosunku do niego postępowanie karne o takie przestępstwo;

  1. Pracownika ochrony skreśla się z listy kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, w przypadku gdy:

1) pracownik zabezpieczenia technicznego został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego lub wszczęto w stosunku do niego postępowanie karne o takie przestępstwo;

            Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony pragnie zauważyć, że w/w artykuł jest przykładem  pozbawienia człowieka prawa wykonywania zawodu tylko dlatego, że został mu postawiony zarzut popełnienia przestępstwa umyślnego. Nadmienić należy, iż na postanowienie o przedstawieniu zarzutów nie przysługuje odwołanie i taka osoba nie ma żadnego wpływu na to, że taki zarzut zostanie jej przedstawiony. Podkreślić należy również fakt, iż pracownicy ochrony wykonujący np. zadania ochrony osób i mienia na terenach i obiektach Ministra Obrony Narodowej ( Oddziały Wart Cywilnych) w przypadku zastosowania tego przepisu pozostają bez szans na jakąkolwiek obronę i tym samym tracą stabilizację zawodową oraz zabezpieczenie finansowe niezbędne do utrzymania siebie i swoich rodzin. Zakres działań jakie podejmują kwalifikowani pracownicy ochrony w trakcie wykonywania swoich obowiązków, naraża ich na fałszywe oskarżenia powodowane zemstą osób wobec których podejmowali oni czynności.

            W związku z powyższym postulujemy aby rozpatrzyć zasadność tak sformułowanych przepisów, które zwyczajnie krzywdzą kwalifikowanych pracowników ochrony, których głównym zadaniem jest również dbanie o bezpieczeństwo i porządek publiczny w ramach wykonywanych obowiązków. Zwracamy uwagę również uwagę na to że prawdopodobnie jest to jeden z niewielu zawodów być może jedyny w którym bardzo szybko można stracić uprawnienia do wykonywania zawodu.

KONTAKT

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony - Zwykłe

ul. Zwycięstwa 136

43-178 Ornontowice

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 531 366 968

 
 
 
 
 
© 2016 PSPO